Parafínové přístroje

4 položek celkem
Parafínová lázeň PL 55 s výpustným ventilem pro parafín
66 550 Kč –4 %
63 490 Kč

Základní informace: Regulátor (on-off): digitální Přípojka:230 V Výkon:1400 W Výpustný ventil:voda/parafín Vnější rozměr:792 x 703 x 900 mm Parafínová koupel:55 litrů Materiál:...

PL 55-474
Parafínová vanička
1 890 Kč

Kompaktní parafínová vanička včetně termostatu pro pohodlné používání. Vhodná na rozehřívání parafínu na zábal na ruce.

WELLYM8009
Parafínová vanička PROFI
2 490 Kč –12 %
2 190 Kč

Parafínová vanička PROFI pohodlně rozehřeje i větší množství parafínu, proto je vhodná na domácí použití, ale i do menších provozoven na aplikaci parafínového zábalu.

RA392
WELLym8013 3
2 190 Kč

Elegantní parafínová vanička s možností nastavení teploty, díky menším rozměrům je vhodná i do menších provozoven nebo domácností. Parafínová vanička na doma.

RA8013

Pro šetrné a ekonomické rozehřívání vosků jsou důležité mít kvalitní parafínové přístroje. V této kategorii naleznete parafínové vaničky pro kosmetičky, manikérky, pedikérky, ale zároveň Vám nabízíme kvalitní profesionální parafínové přístroje do lázeňských provozů a rehabilitací.

 

Historie parafínu
 
Parafín byl objeven v roce 1833 českým chemikem a vědcem Karlem z Reichenbachu, který svá vědecká bádání provozoval na Blanensku. Vznik parafínu měl nejdříve sloužit pouze na výrobu svíček, aby si lidé mohli svítit v klidu doma (v té době ještě nebyla elektřina). Výroba svíček z parafínu měla být levná, tak aby si hotové svíčky mohli dovolit všichni lidé a nezávadná pro život. Velkovýroba těchto svíček se však rozjela až v druhé polovině 19. století. S postupem času a vývoje nových světelných zdrojů, začaly jít parafínové svíčky do pozadí, avšak samotný parafín se začal rozšiřovat do dalších odvětvích a oborů jako je kosmetika, lázeňství, sport atd.. I když se v dnešní době již na Karla z Reichenbachu skoro zapomnělo, jeho objev zanechal výraznou stopu v dějinách lidstva.
 
Rozmanitost využití parafínu

Parafín je snadno tavitelný a tvárný, také ho nelze rozpustit ve vodě. Má však termoizolační vlastnosti a energetickou využitelnost. Pro všechny tyto jeho vlastnosti je využíván v mnoha odvětvích. Zmíníme si ho třeba u svíček, kosmetiky (krémy, masti, rtěnky), příměsi v travidlech pro hlodavce, lázeňství (zábaly, vosky), impregnace dřeva, stavebnictví, ochrany střeliva, automobilového a lyžařského průmyslu atd…