Ortéza na zápěstí

9 položek celkem
Mueller Adjustable Night Wrist Brace, noční ortéza na karpální tunel
999 Kč

Noční ortéza na karpální tunel Mueller Adjustable Night Wrist Brace udrží ve stabilní poloze během spánku Vaše zápěstí. Univerzální velikost, vhodná na pravou i levou ruku při...

6772
Mueller X-Stay Wrist Stabilizer, ortéza na zápěstí
849 Kč

Ortéza Mueller X-Stay poskytuje plnou podporu pro zraněná nebo slabá zápěstí. Je vyrobena z prodyšných a lehkých materiálů, je vhodná na pravé i levé zápěstí.

62028
Mueller Adjust-to-Fit Wrist Brace, ortéza na zápěstí
699 Kč

Ortéza Mueller Adjust-to-Fit Wrist Brace poskytuje maximální podporu pro slabé, bolavé nebo poraněné zápěstí. Ortéza na zápěstí je ideální pro osoby se syndromem karpálního tunelu.

6397
Mueller 4-Way Stretch Premium Knit Wrist Support, bandáž na zápěstí
449 Kč

Prodyšná strečová natahovací bandáž na zápěstí. Pohodlná pomůcka pro efektivní podporu a urychlení regenerace nebo uzdravení zápěstí.

67728ML
MUELLER Adjust-to-fit thumb stabilizer, ortéza na palec
599 Kč –8 %
549 Kč

Stabilizátor palce pro maximální podporu pro poraněné nebo bolestivé palce. Používá se při zranění měkkých tkání, úponů či vazů, při degenerativních bolestech v kloubu nebo...

6237
Mueller Elastic Wrist Support, bandáž na zápěstí
349 Kč

Mueller Elastic Wrist Support Komfortně tvarovaná bandáž zápěstí, vyrobená z kruhového, extrémně prodyšného, pevného úpletu. Bandáž přesně kopíruje relief zápěstí, dobře sedne,...

76059
MUELLER Wrist Sleeve, zápěstní návlek
389 Kč

Jednoduchý návlek na zápěstí z příjemné neoprénové směsi pro zpevnění lehce naražených, natažených a artritických zápěstí. 

400
MUELLER Wrist Support Wrap, zápěstní bandáž
399 Kč –12 %
349 Kč

MUELLER Wrist Support Wrap, zápěstní bandáž   Ovinovací bandáž na zápěstí, která je ideální pro zpevnění a podporu funkce mírně zraněného zápěstí, nebo v závěrečné fázi...

4505
879 mueller green fitted wrist brace orteza na zapesti
749 Kč

Ortéza na zápěstí poskytující maximální ochranu zraněného zápěstí, ideální pomůcka pro léčbu syndromu karpálního tunelu. Ve dvou velikostech a zvlášť na levou a pravou ruku.

86271

Při bolestech či zranění zápěstí se doporučuje kvalitní opora či fixace pomocí ortézy. Ortéza na zápěstí je schopna ulevit i od bolesti vzniklé zánětem šlach či jejich pouzder. Velmi často bolest vzniká důsledkem artrózyrevma či syndromu karpálního tunelu. Kvalitní bandáže a ortézy různých typů od kvalitního výrobce Mueller Sports Medicine jsou vždy správnou volbou.

Tyto ortézy jsou sice určeny primárně na zápěstí, ale běžně se tyto pomůcky označují také jako ortéza na ruku, což ale je zároveň poněkud zavádějící. Pod pojmem ortéza na ruku můžeme najít i ortézu na loket či ortézu na rameno. Jedná se tedy o ortézu na ruku, která poskytuje oporu v oblasti zápěstí.

 

Historie značky Mueller Sports Medicine vyrábějící sportovní ortézy na zápěstí

Mueller Sport Medicine, Inc. je americká značka léčebných sportovních potřeb, která vznikla v roce 1961 a založil ji Curt Mueller. Jako jedna z prvních firem na světe se začala zabývat vývojem, výrobou a následnou distribucí sportovních lékařských pomůcek. Jejím cílem bylo a do dneška je, aby jednotlivé produkty, které vyrábí, byly co nejkvalitnější, nejlepší a nejúčinější, přesto však dostupné všem zákazníkům, nikoliv jen těm zámožnějším. Curt Mueller byl syn lékárníka a také velký nadšený sportovec (vrcholově hrál basketbal), tudíž mohl spojit své znalosti z obou oborů a vytvořit tak jedinečné produkty, které splňují skutečné požadavky sportovců.  Od roku 1970 se začala firma rychle rozvíjet a dostávala se čím dál více do podvědomí statisíců sportovců po celém světě. Ti se začali na značku Muller spoléhat a dodneška ji s úspěchem používají stále. Muller se od začátku až do současnosti drží mezi špičkovými technologickými výrobci produktů sportovní medicíny. Neustále vymýšlí nové a inovativní výrobky, které pomohou nejen sportovcům, ale i obyčejným lidem při úrazech, nemocech nebo operacích pohybového či svalového aparátu atd.. Má několik významných patentovaných inovací, které řadí značku Mueller mezi TOP výrobce produktů sportovní medicíny.

MUELLER HG80®, WRIST BRACE

Pohodlná ortéza, která zabezpečuje stabilitu zápěstí a tím přináší úlevu a zmírnění bolesti. Vyšší stupeň ochrany se solidní podporou napomáhají k léčbě při výronech v zápěstí, při syndromu karpálních tunelů, u zánětů a podráždění šlach nebo mohou sloužit i jako prevence vznik onemocnění při vyšší zátěži. Ortéza je z exkluzivního materiálu HydraCinn™, který je lehký, prodyšný a udržuje teplo v snesitelné míře (nepřehřívá se). Není zde obsažen žádný latex ani neopren, což ocení hlavně alergici. MUELLER HG80®, WRIST BRACE má dvě kovové pružiny, které se nacházejí pod a nad zápěstím, což poskytuje až dvojitou ochranu a omezení nežádoucích pohybů v zápěstí. Strečová vložka, kterou najdeme ve vnitřním panelu, umožňuje snadné a rychlé nasazení ortézy a také jednoduchou manipulaci. Vnější nastavitelný pás ukotvuje ortézu pevně na místě, aby se nehýbala a nikam nesjížděla. Prsty jsou volné a nemají žádný omezený pohyb. Ortéza na zápěstí má také antibakteriální štít, který pohlcuje zápach a zamezuje vzniku plísním. Pevná či nastavitelná komprese pomáhá udržet teplo a podporuje tak cyklus hojení. Nylonový síťovaný pytlík s uzávěrem slouží k ochraně ortézy při praní nebo přenášení. U MUELLER HG80®, WRIST BRACE ortézy na zápěstí se rozlišuje pravá a levá ruka a ortéza existuje ve dvou velikostech, které se řídí podle obvodu zápěstí.

MUELLER Life Care™ for Her, Wrist Support

Novinka ve speciální řadě bandáží Life Care™ for Her, která zajišťuje střední stupeň ochrany pro zápěstí. Bandáž je navržena v moderním stylu a je z ultra-tenké tkaniny, která je prodyšná a slouží k celodennímu nošení. Zdvojená vrstva na hřbetu ruky (tam, kde jsou kritická kompresní místa) poskytuje zápěstí spolehlivou ochranu. Bandáž neobsahuje žádný latex, ale za to je vyrobena speciální technologií, která obsahuje tzv. Antibakteriální štít, který pohlcuje zápach a je ochranou proti nebezpečným mikrobům. Tato bandáž je navržena tak, aby byla co nejméně nápadná a dobře se skryla pod oděv. Její název je určen hlavně ženám, ale je to jen díky použitým barvám, jinak je bandáž vhodná pro všechny uživatele ve všech věkových kategoriích. MUELLER Life Care™ for Her, Wrist Support dokonale přilne k ruce, aniž by škrtila nebo se rolovala. Najdeme ji ve více velikostech. Výběr té správné velikosti je určen podle obvodu dlaně.