Revmatoidní artritida

Revmatoidní artritida je zánětlivé autoimunitní onemocnění , které je charakterizováno nespecifickým zánětem periferních kloubů. Do kloubů se infiltrují zánětlivé buňky a dochází k hypertrofii synoviální membrány, která vyživuje a chrání klouby před poškozením. Revmatoidní artritida postihuje 1 % dospělé populace a převážně ženy. Konkrétní spouštějící impuls tohoto onemocnění není doposud známý, ale s velkou pravděpodobností mají na artritidu vliv genetické a zevní faktory.

Projevy revmatoidní artritidy

Symptomy revmatoidní artritidy jsou celková únava organismu, zvýšená teplota, nechutenství a ubývání na hmotnosti. Typické je také poškození kůže, oka, ledvin atd. Artritida vyvolává chronickou bolest, ztuhlost, otok kloubu, zhoršení kvality a funkce života. Revmatoidní artritida je příčinou snížené pracovní schopnosti a v nejhorších případech může dojít k trvalé invaliditě. Pacientům s artritidou jsou předepisována nesteroidní antirevmatika, která potlačují bolest a zánět. Dále se používají kortikoidy, jenž přímo ovlivňují imunitní systém. Do popředí se dostává i biologická léčba. K léčbě revmatoidní artritidy je velmi vhodným a účinným prostředkem Biofreeze, jenž neobsahuje analgetické látky a tělo si na něj nevytváří závislost. Biofreeze je mimořádně účinný chladivý gel na přírodní bázi, který ulevuje od bolesti a napomáhá k normálnímu návratu do života.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení