Rolfterapie

V zahraničí se užívá pojem rolfing, v České republice najdeme tuto metodu pod označením rolfterapie. Rolfterapie je metoda, která nenásilně napravuje škody způsobené nevhodnými pohybovými vzorci. Princip rolfterapie spočívá v práci se šlachami, fasciemi a úpony svalů. Jde o systém protahování a hledání zatuhlých míst ve vrstvě fascií. Cílem je rozpohybovat k sobě navzájem přirostlé fascie. Vlivem zranění, nedostatku pohybu, strečinku, pohybových stereotypů, emočního či stresového vypětí mohou fascie ztuhnout a zkrátit se. Tím pádem dochází k znemožnění svalů správně pracovat a rovnováha těla je porušena.

Jak rolfterapie probíhá

Jak rolfterapie probíháRolfterapie se skládá z deseti sezení, kdy každé sezení trvá 45 – 60 minut. Věnuje se určité tělesné struktuře a specifické koordinaci pohybů. Součástí každého sezení je úvodní rozhovor a analýza struktury těla klienta. Úvodní rozhovor a analýza tvoří základ pro vytvoření strategie terapeutického procesu, který vede vyškolený specialista. Specialista pracuje s klientem na jeho individuálních potřebách dotykovou manipulací pojivových tkání a neuromuskulárním navozováním efektivnějších pohybových vzorců. Rolfterapie pomáhá v případech u snížené hybnosti, u chronických případů z důvodu jednostranného přetěžování, u bolestí zad a šíje, u skoliózy, syndromu karpálního tunelu a u poúrazových a pooperačních stavech.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení