Bahno z Mrtvého moře

Bahno z Mrtvého moře je stoprocentní přírodní produkt bohatý na homogenní směs minerálů, stopových prvků, organických a anorganických prvků. Z minerálů lze zmínit vápník, který zpevňuje buněčnou membránu a aktivuje enzymy; hořčík urychluje buněčný metabolismus, zpomaluje projevy stárnutí a snižuje přecitlivělost kůže; brom zmírňuje a hojí kožní potíže; zinek působí proti tvorbě akné a lithium zvyšuje účinek balneoterapie u psoriázy. Bahno z Mrtvého moře se těží pouze bagrováním a izraelské bahno je kvalitnější než jordánské. 

Účinky bahna z Mrtvého moře

Všeobecný účinek bahna z Mrtvého moře spočívá v revitalizační a čistící funkci a v regeneraci buněčné struktury položky. Aplikuje se jako zábal nebo maska. Teplý bahenní zábal se využívá ve zdravotnických zařízeních. Odstraňuje nervové a svalové napětí, zlepšuje krevní oběh. Dále přináší analgetické a zklidňující účinky, které spočívají ve zmírnění bolesti kloubů a celkově pohybového aparátu při revmatickém onemocnění.

V kosmetickém odvětví se bahno z Mrtvého moře používá jako maska na problematickou pleť například při akné. Upravené bahno se využívá pro zjemnění a čištění pokožky. 

Charakteristika Mrtvého moře

Mrtvé moře je slané bezodtokové jezero, které se nachází na hranicích Izraele a Jordánska. Vzniklo před třemi miliony lety po velkém vrásnění zemské kůry. Je nejníže položenou vodní hladinou na zemi, leží 420 m pod úrovní hladiny moře. Zdrojem vody je převážně řeka Jordán, která do Mrtvého moře ústí na severu. Dalším zdrojem vody jsou četná vádí, jenž do moře ústí na západním a východním břehu. Mrtvé moře je nejslanějším mořem na světe a voda z něho se uvolňuje pouze vypařováním. Vysoký obsah soli ve vodě má za následek samovolné nadnášení bez našeho vlastního úsilí a naprosto vylučuje jakýkoliv podvodní život kromě vysoce specializovaných mikroorganismů.

Mrtvé moře je bohaté na vysokou koncentraci minerálů a stopových prvků, které mají blahodárný vliv při léčbě kožních onemocnění, např: psoriáza, ekzémy, akné nebo také při léčbě revmatických či respiračních obtížích. Z minerálů můžeme jmenovat hořčík, vápník, draslík, sodík, zinek, brom a chlór.

Dlouhodobý problém Mrtvého moře

Dlouhodobým problémem Mrtvého moře je jeho vysychání, kdy se hladina každý rok sníží zhruba o metr. Pokud by pokles hladiny pokračoval dosavadním tempem, mohlo by moře do roku 2050 zcela vyschnout. Na základě těchto zjištění izraelský ministr a jeho jordánský protějšek podepsali historickou dohodu o záchraně Mrtvého moře. Problém s vysycháním by mělo vyřešit dvě stě kilometrů dlouhé potrubí, které bude přivádět vodu z Rudého moře do Mrtvého moře. Projekt, který by měl stát dvacet miliard dolarů, počítá i s výstavbou odsolovacího zařízení. Odsolovací zařízení umožní Izraeli a Jordánku získávat pitnou vodu.  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení