Aromaterapie

Aromaterapie je založena na cíleném použití éterických olejích, které mají blahodárné uvolňující a posilující účinky. Éterické oleje mají vliv na tělesnou, mentální a emocionální oblast každého jedince. Aromaterapie má své opodstatněné zastoupení pro relaxační masáže, koupele a též je nezbytnou součástí saunových ceremoniálů. Éterické oleje se využívají i v inhalaci, kdy se skrz čichové buňky přesouvá aroma z těchto olejů do autonomní nervové soustavy.

Aromamasáž nemá relaxační vliv pouze na tělo a mysl, ale zejména na nervovou soustavu. Důležitý přínos aromaterapie spočívá ve zklidnění mysli a odpoutání se od problémů, které tíží každého z nás.

Historie aromaterapie

Historické kořeny aromaterapie sahají do starověkého Řecka, Říma, Egypta a Číny. Egypťané používaly byliny při náboženských obřadech a samotné esenciální oleje pro balzamování. Ve starověké Číně se v oblasti zdravotnictví začaly hojně využívat vonné tyčinky, bylinky a aromatická dřeva, která přetrvala v alternativní čínské medicíně dodnes. V Řecku a v Římě měla aromaterapie výsadní postavení v koupelích a relaxačních masážích. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení