Biofreeze

BIOFREEZE je název přípravku proti bolesti svalů a kloubů od americké společnosti Performance Health, Inc. s více jak 20 letou tradicí. Biofreeze se vyrábí ve formě gelu, spreje nebo je možné ho koupit v praktickém rollonu. Biofreeze se snadno vstřebává a rychle proniká ke zdroji bolesti, kterou velmi rychle odstraňuje.

Jedná se o nejúčinnější přípravek svého druhu na trhu, který napomáhá milionům lidí ve více jak 50 zemích světa. Biofreeze ovlivňuje kožní receptory, které znemožňují nervovým vláknům vysílat signál bolesti do mozku. Celkový efekt Biofreezu je velmi rychlý a bolest odchází během několika minut, úleva od bolesti poté trvá až 3 hodiny. 

Mechanismus působení přípravků Biofreeze:

Ať už je to tupá bolest namoženého svalu, nebo pronikavá bolest při potížích s klouby, trpí jí miliony lidí každý den. Zvládání bolesti je nesmírně důležité pro udržení našeho aktivního životního stylu. Odborníci na léčbu bolesti se v poslední době naklání k používání cílených přípravků proti bolesti a naopak odklánějí od celkových.

Lokální přípravky proti bolesti poskytují cílenou úlevu s minimální absorbcí do organismu. To snižuje možnost toxicity organismu a zbytečné vystavování se lékům. Biofreeze je americkými lékaři nejpoužívanější a nejvíce doporučovaný přípravek na místní úlevu od bolesti. Již více než 20 let už pomáhá lidem zvládnout bolesti spojené s terapií, cvičením, artritidou a každodenním životem. Díky mentolu Biofreeze proniká rychle ke zdroji bolesti, kde poskytne úlevu od bolesti skrze léčbu chladem.

Vnímání bolesti je regulováno různými nervovými buňkami nebo neurony. Periferní nervy nesou informaci od speciálních receptorů v kůži do míchy. Tyto signály jsou nakonec poslány do mozku, kde jsou vnímány jako bolest. Tyto pocity bolesti jsou přenášeny skrze slabá vlákna nazývaná Vlákna C. Dalším druhem nervových vláken jsou vlákna A-Delta, která jsou tlustší a přenášejí smyslové informace z kůže do míchy rychleji než vlákna C. Když signál o bolesti skrze vlákno C  dorazí do míchy, stimuluje další neuron, který míchou přenese signál do mozku, kde je potom vnímán jako bolest. Avšak když je lokální analgetikum jako je Biofreeze naneseno na danou oblast, souběžně je vyslán další vjem skrze vlákno A. Vlákno A-Delta potom stimuluje inhibiční nerv, který potom zabrání bolestivému signálu z vlákna C v proniknutí do mozku. Následkem toho je vnímání bolesti zablokováno. Tento proces je znám jako vrátková teorie bolesti, která je jedním z mechanismů tišících bolest u prostředků jako je Biofreeze.

Poslední laboratorní výzkumy poukazují na další způsob působení mentolu.  Tato ingredience se váže na teplotně citlivé receptory zvané TRPM8 receptory. Když se na ně mentol naváže, receptory vypustí ionty vápníku, které mírní signály bolesti procházející opioidním systémem. Tyto TRPM8 receptory také v mozku vyvolávají pocit chladu jako při ledování. Led je roky prověřený způsob, jak se zbavit bolesti jeho přiložením na kůži a pracuje velmi podobně jako Biofreeze. Například, oba snižují krevní proudění v ošetřené oblasti. Led je sice efektivní proti bolesti, ale má nevýhody jako je zatuhlost, podráždění pokožky, dočasná bolest a necitlivost a nutnost, aby pacient zůstal nehybným.

Biofreeze snižuje bolest stejně jako led, ale bez těchto nevýhod. V poslední studii na efekt gelu Biofreeze a ledu na akutní nekomplikovanou bolest krční páteře. Bylo zjištěno, že po 10 minutách působení obou. Bifreeze ve srovnání s ledem téměř dvojnásobně snížil bolest.  Navíc bylo jeho používání pohodlnější, obecně uživateli lépe hodnocené a účinek trval déle u 9 z 10 pacientů.

5 položek celkem
BIOFREEZE Gel - Chladivý gel proti bolesti zad, svalů a kloubů 118ml
253 Kč –1 %
249 Kč

Chladivý gel proti bolesti bez léčiv s dlouhodobým účinkem. Přípravek, který skutečně funguje!

11761
BIOFREEZE Gel - Chladivý gel proti bolesti zad, svalů a kloubů 118ml - 2KS
506 Kč –12 %
444 Kč

Chladivý gel proti bolesti bez léčiv s dlouhodobým účinkem. Přípravek, který skutečně funguje!

11761-2
BIOFREEZE Gel - Chladivý gel proti bolesti zad, svalů a kloubů 118ml - 3KS
762 Kč –12 %
664 Kč

Chladivý gel proti bolesti bez léčiv s dlouhodobým účinkem. Přípravek, který skutečně funguje!

11761-3
BIOFREEZE ROLL-ON 89ML
275 Kč –16 %
BIOFREEZE ROLL-ON 89ML
Momentálně nedostupné
229 Kč

Účinný přípravek proti bolesti bez obsahu analgetik, který skutečně funguje!

12995
Biofreeze Spray - Sprej proti bolesti na bázi přírodního mentolu
253 Kč –5 %
239 Kč

Účinný přípravek proti bolesti bez obsahu analgetik, který skutečně funguje!

12996

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem