Wellness

Wellness je péče o zdraví, kdy se zdraví chápe jako absence nemoci. Světová zdravotnická organizace (WHO) definovala zdraví jako stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody. Wellness se na rozdíl od zdravotnictví zaměřuje pouze na zdravé jedince. Cílem wellness je dosažení a udržení vyšší kvality života, která je pro každého jedince nesmírně důležitá. S pomocí wellness procedur, wellness balíčků nebo wellness pobytů dosáhneme zmiňované vyšší kvality života.

Wellness je vnímáno jako kultura duše, těla a mysli. Současné pojetí wellness vychází z řeckého ideálu „kalokagathia“, tedy harmonie krásného těla a dobrého ducha. Termín wellness vznikl spojením dvou anglických slov: fitness, well-being, což ve volném překladu znamená dobré zdraví nebo být v pohodě a fit.

Wellness je také filozofický směr či přístup, který člověk zaujímá nejen k sobě, ale i ke svému okolí. Wellness se vyznačuje pozitivním přístupem k životu, péči o tělesnou schránku a péčí o tělesnou kondici, racionální výživou a udržováním optimální tělesné hmotnosti. Oblast wellness má protektivní účinky v boji se stresem. Z tohoto důvodu bychom měli přijmout wellness do svého života.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení