Watsu

Pojem watsu vznikl spojením dvou slov, water a Shiatsu, tedy vodní shiatsu. Kolébkou watsu je Kalifornii na počátku osmdesátých let a jeho zakladatelem je terapeut Shiatsu Harold Dull. Během masáží Shiatsu přišel na to, že protahování a cvičení na hladině by mohlo být efektivnější a účinější. Watsu je velmi oblíbenou a rozšířenou spa procedurou zejména v asijských zemích. Jedná se o relaxační vodní terapii, která probíhá v teplé vodě.

Nezbytnou součástí této procedury je absolutně klidné a relaxační prostředí. Při watsu terapeut kolébá a houpe klienta na vodní hladině. Současně protahuje jeho horní končetiny, dolní končetiny, ale také do procedury zapojuje taneční prvky. Vše je doplněno o tlaky na akupresurní body, prvky masáže Shiatsu a mírné protahování. Během celé procedury je nesmírně důležitá komunikace mezi klientem a terapeutem.

Účinky watsu

Blahodárné účinky watsu spočívají v uvolnění páteře, nosných kloubů a svalů. Má silné antistresové účinky, působí proti stresu, depresím a uvolňuje psychické napětí. Využívá se jako doplňková léčba při tělesném a mentálním postižení. Je součástí rehabilitačních programů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení