SPA

Pojem SPA, který je často spojován s termínem wellness, pochází se starověkého Říma. SPA je zkratka počátečních písmen tří slov „Sanus Per Aquam“ a ve volném překladu SPA znamená „léčit skrze vodu“. Termínem SPA byly v Římě označovány horké prameny, vedle kterých se stavěly bazény. Bazény v těsné blízkosti horkých pramenů byly vybudovány pro římské legionáře, kteří se v nich léčili a relaxovali po bitvách. SPA zahrnuje všechny procedury a kůry spojené s vodou. Nejčastější podobu SPA procedur mají koupele: perličkové, minerální, olejové, aromatické, koupele s květinami a hudbou.

Využívají se i sprchy, vichy sprchy. Voda sama o sobě má relaxační účinky a léčebné účinky. Při SPA procedurách se používají produkty s cíleným zaměřením na zdraví, krásu a pohodu. Původně používaný termín SPA splynul s pojmem Wellness. V současné době se používají oba termíny v závislosti na charakteru a konceptu poskytovaných služeb a na preferenci provozovatelů nebo majitelů SPA center/wellness center.

SPA centra jsou centra zdravého životního stylu, která nabízejí a prodávají osobní služby a podporují optimální duševní, tělesný a zdravotní stav. Pomocí celé řady osobních programů a služeb lze u klienta docílit zlepšení vnějšího vzhledu. Návštěva nebo pobyt ve SPA centru přináší relaxaci, regeneraci, revitalizaci a obnovu potřebných sil. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení