Radiofrekvence

S přibývajícími léty dochází ke ztrátě elasticity kůže na obličeji i zbytku celého těla. Kůže začíná být povislá a ztrácí svoji elasticitu díky úbytku kolagenních vláken. V tento moment můžeme vyzkoušet metodu neinvazivního liftingu, tzv. radiofrekvenci.Radiofrekvence je vysokofrekvenční terapie, která se využívá hlavně z dermatologického hlediska.

Charakteristika radiofrekvence

Jedná se o vysokofrekvenční elektromagnetickou energii tvořící se při průchodu nabitých částic uzavřeným kruhem. Radiofrekvence se nejčastěji aplikuje na vyhlazení vrásek na obličeji, na vypnutí a zpevnění kůže krku, dekoltu a k odstranění podbradku. Principem radiofrekvence je změna polarity elektrod přístroje, kdy se kladné a záporné částice dávají do pohybu k opačnému pólu elektrody a vzniká třecí teplo. Teplo způsobí prohřátí tkáně, zlepší se prokrvení, rychlost přísunu živin a odplavení metabolitů.

Dělení radiofrekvence

V korektivní dermatologii se používá radiofrekvence monopolární a bipolární. Monopolární radiofrekvence se využívá pro tvarování těla, napnutí a zpevnění kůže a v boji proti celulitidě.

Indikací pro bipolární radiofrekvenci je vyhlazení vrásek, omlazení a zpevnění kůže. Velmi účinná je při léčbě u jizev po akné. Délka terapie se odvíjí od ošetřované lokality a indikace. Zpravidla trvá dvacet až šedesát minut. Pro efektivní výsledek se doporučují čtyři až osm sezení v týdenním až čtrnácti týdenním rozmezí.

Kontraindikací pro radiofrekvenci je těhotenství, kojení, nádorové onemocnění, srdečně-cévní onemocnění, kovové implantáty v místě ošetření a nedávné výplně (kolagen, botox, kyselina hyaluronová).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení