Psoriáza

Psoriáza neboli lupénka, je chronické, zánětlivé autoimunitní onemocnění kůže. Postihuje především kolena, lokty, oblast kštice, ale vyskytovat se může i po celé ploše těla. Na kůži se vytváří hnědočervená ložiska a stříbřitě se odlupující šupiny. Výskyt psoriázy je podmíněn genetickými faktory, stresem, infekcemi a chronickými záněty. Jedná se o neinfekční onemocnění se silnými sklony k recidivě. Psoriáza může negativně ovlivňovat pracovní a partnerské vztahy, způsobuje fyzickou bolest a přináší psychickou újmu, která pramení z opovržení těmito lidmi společností. Lupénka se projevuje silným svěděním kůže, deformací nehtů, šupinami na kůži, zarudlou, bolestivou kůží a vystouplými ložisky lupénky na kůži.

Léčba psoriázy

Podle rozsahu a intenzity onemocnění se odvíjí samostatná léčba. Mírné až středně těžké formy onemocnění se léčí lokálně terapií za pomoci preparátů s kortikosteroidy. Pro středně těžké a těžké formy tohoto onemocnění se využívá balneofototerapie. Balneofototerapie je kombinace lokální terapie, léčebných koupelí a léčby světlem. U těžkých případů se volí systémová terapie ve formě moderních preparátů, které ovlivňují imunitní reakce organismu. U nejvážnějších případů přichází na řadu biologická léčba.

Léčba psoriázy produkty z Mrtvého moře

Při léčbě psoriázy mají své opodstatněné zastoupení i přírodní produkty, primárně produkty z Mrtvého moře. Na našich stránkách nabízíme kvalitní BIO produkty z Mrtvého moře za velmi přijatelné ceny. U jedinců postižených psoriázou jsou prokazatelné účinky, že produkty z Mrtvého moře přispívají k viditelnému zlepšení. Doporučujeme používat minerální bahenní mýdlo z Mrtvého moře, sůl z Mrtvého moře a bahno z Mrtvého moře. Všechny tyto produkty pokožku čistí, detoxikují a zároveň hydratují.