Psoriáza

Psoriáza neboli lupénka, je chronické, zánětlivé autoimunitní onemocnění kůže. Postihuje především kolena, lokty, oblast kštice, ale vyskytovat se může i po celé ploše těla. Na kůži se vytváří hnědočervená ložiska a stříbřitě se odlupující šupiny. Výskyt psoriázy je podmíněn genetickými faktory, stresem, infekcemi a chronickými záněty. Jedná se o neinfekční onemocnění se silnými sklony k recidivě. Psoriáza může negativně ovlivňovat pracovní a partnerské vztahy, způsobuje fyzickou bolest a přináší psychickou újmu, která pramení z opovržení těmito lidmi společností. Lupénka se projevuje silným svěděním kůže, deformací nehtů, šupinami na kůži, zarudlou, bolestivou kůží a vystouplými ložisky lupénky na kůži.

Léčba psoriázy

Podle rozsahu a intenzity onemocnění se odvíjí samostatná léčba. Mírné až středně těžké formy onemocnění se léčí lokálně terapií za pomoci preparátů s kortikosteroidy. Pro středně těžké a těžké formy tohoto onemocnění se využívá balneofototerapie. Balneofototerapie je kombinace lokální terapie, léčebných koupelí a léčby světlem. U těžkých případů se volí systémová terapie ve formě moderních preparátů, které ovlivňují imunitní reakce organismu. U nejvážnějších případů přichází na řadu biologická léčba.

Léčba psoriázy produkty z Mrtvého moře

Při léčbě psoriázy mají své opodstatněné zastoupení i přírodní produkty, primárně produkty z Mrtvého moře. Na našich stránkách nabízíme kvalitní BIO produkty z Mrtvého moře za velmi přijatelné ceny. U jedinců postižených psoriázou jsou prokazatelné účinky, že produkty z Mrtvého moře přispívají k viditelnému zlepšení. Doporučujeme používat minerální bahenní mýdlo z Mrtvého moře, sůl z Mrtvého moře a bahno z Mrtvého moře. Všechny tyto produkty pokožku čistí, detoxikují a zároveň hydratují. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení