Mrtvé moře

Mrtvé moře je nejníže položené místo na světě. Nachází se níže jak 400 m pod úrovní moře. Jedná se vlastně od bezodtokové slané jezero ležící mezi hranicemi Jordánska a Izraele. Hlavní přítok je tvořen řekou Jordán. Mrtvé moře znamená hebrejsky doslova moře soli. Mrtvé moře se rozkládá na ploše o 1000 km2.  Mrtvé moře postupně vznikalo přibližně před 3 mil. lety po velkém vrásnění zemské kůry. Mrtvé moře má velmi nasycenou vodu minerály, uvádí se, že je až 10 x slanější než jiné oceány, jeho salinita dosahuje 34%. Taková koncentrace solí není vhodná pro život, z tohoto pramení název "Mrtvé" moře. Břehy jezera jsou pokryty nánosy bahna, které jsou také obohaceny o minerální látky. Lékařské studie potvrzují, že voda i bahno z Mrtvého moře mají na lidský organismus léčebný efekt. Nejlepší jsou přímo přírodní produkty, které jsou využívány k léčbě lupénky, ekzémů, akné, revma či bolestech pohybového aparátu. Při koupeli ve vodě z Mrtvého moře hraje důležitou roli i osmóza. Bohužel Mrtvé moře vysychá a kvalitní přírodní produkty jsou stále vzácnější. Wellea.cz Vám přináší prověřenou kvalitu z Izraele.

Minerální bahno z Mrtvého moře

obsahuje velké množství minerálů a solí. Díky své jemné konzistenci se velmi dobře aplikuje v tenké vrstvě na pokožku. Přírodní minerální bahno umí čistit pokožku do hloubky, odstraňuje toxiny, přebytečnou mastnotu a odumřelé buňky. Velmi často je bahno využíváno ve formě bahenních kosmetických masek nebo zábalů. Bahno lze využívat studené i ohřáté. Teplá aplikace povzbuzuje látkovou výměnu, krevní oběh a zmírňuje bolest svalů i kloubů. Tepelná terapie má vliv rovněž na vnitřní orgány.

Sůl z Mrtvého moře

uvolňuje bolest těla a svalů a uklidňuje pleť. Přináší osvěžení a relaxaci a zároveň zanechává pleť jemnou, vláčnou a hebkou. Pomáhá při kožních a revmatických potížích. Sůl z Mrtvého moře lze využít při koupeli jako balneologickou proceduru. Koupel v takové solné lázni má relaxační účinek na celý organizmus, pomáhá od bolesti svalů a kloubů. Sůl z Mrtvého moře lze také využít pro vytvoření solného roztoku na otírání postižených míst (psoriáza, ekzémy, akné atd.) nebo lze vytvářet částečné i celotělové zábaly.

Nejdůležitější minerály obsažené v Mrtvém moři

draslík a sodík – zásobují energií, zlepšují přenos buněčnou membránou

hořčík – urychluje buněčný metabolismus, zlepšuje činnost enzymů

bróm – hojí a zmírňuje kožní choroby

chlór – zachovává rovnováhu minerálů v buňce

vápník – zpevňuje buněčnou membránu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení