Medicinbal

Medicinbal je jeden z nejstarších a nejpoužívanějších gymnastických náčiní. Určitě si z hodin tělocviku na základní škole nebo střední škole pamatujete posilování s medicinbaly, které byly potaženy syntetickou kůží nebo pravou kůži. Výplň vnitřní části tvořil písek, drcený korek, klasy kukuřice, textil atd. Druh výplně odpovídala kritériím velikosti a váhy medicinbalu.

Využití medicinbalu

Medicinbal najde využití v kondiční přípravě sportovců, primárně pro rozvoj silových schopností. Posilování s medicinbalem je ideálním prostředkem pro zajištění rozmanitosti tréninku nejen dětí, ale i dospělých. Medicinbal lze použít v kruhovém tréninku, v tréninkové jednotce úpolových sportů, gymnastiky, míčových sportů a ve sportovní přípravě atletů. Využití medicinbalů lze zakomponovat do tréninkové jednotky převážné většiny sportů. Mohlo by se zdát, že ve sportovním odvětví se stále využívají medicinbaly plněné pískem, ale opak je pravdou.

I medicinbaly procházejí různými inovacemi. Současné medicinbaly jsou stejně veliké, snadno uchopitelné, mají protiskluzový povrch, nezatěžují klouby. Jak bylo už řečeno, medicinbaly jsou vyráběny z příjemného protiskluzového materiálu a tím zaručují bezpečný úchop, snadno se drží a chytají v pohybu.

Medicinbaly Thera-Band

Na našich stránkách nabízíme medicinbaly Thera-Band, které jsou vhodné pro rehabilitační účely i kondiční posilování. Díky svým vlastnostem jsou oblíbenou posilovací pomůckou mezi seniory např. s artritidou. Medicinbaly Thera-Band o průměru 11,4 cm jsou k dostání v šesti barevných odstínech, od kterých se odvíjí jejich hmotnost. Béžový medicinbal má hmotnost 0,5 kg, žlutý medicinbal má hmotnost 1 kg, červený medicinbal má hmotnost 1,5 kg, zelený medicinbal má hmotnost 2 kg, modrý medicinbal má hmotnost 2,5 kg a nejtěžším medicinbalem je černý medicinbal o hmotnosti 3 kg.