Medical SPA

Medical SPA je centrum nabízející klientům pobyt a speciální služby pod dohledem lékaře. Pro získání licence musí toto zařízení zaměstnávat lékaře a další příslušné zdravotní pracovníky. Podle typu procedury pracují terapeuti pod přímým nebo nepřímým dohledem lékaře. Pobyt v Medical SPA začíná vstupním vyšetřením a konzultací klienta s lékařem. Na základě těchto zjištění doporučí lékař klientovi konkrétní kůry a procedury, jejich počet, stravu atd.

Specifikace medical SPA

Nejčastější formou Medical SPA jsou tzv. anti-aging centra využívající technologie pod lékařským dohledem. Anti-aging centra nabízejí služby a programy zaměřené na zpomalení projevů stárnutí na lidském těle. Ke ztlumení projevů stárnutí se v Medical SPA využívají botoxové injekce, ošetření těla a obličeje laserovými přístroji, výplňové techniky, přístroje k odstranění celulitidy a další nepřeberné množství neinvazivních metod. V nabídce se můžou objevit i lehké invazivní zákroky. Klienti si dále můžou vybrat ze specializovaných masáží a zábalů, výživového poradenství a sportovních programů pod dohledem osobních trenérů.

Medical SPA v zahraničí

Výživové poradenství a sportovní programy slouží k optimalizaci požadovaných výsledků. Medical SPA je obor, který spojuje medicínu a wellness. Zahraniční Medical SPA centra nabízejí programy doprovázené čínskou medicínou, různými terapiemi a cvičením (jóga, tai-chi). Například v USA jsou velmi rozšířené kliniky, které nabízejí služby zaměřené na plastickou chirurgii, estetickou medicínu.