Masážní emulze

Masážní emulze byly v České republice dlouhé roky spojovány pouze s jednou nechvalnou značkou. Bohužel díky této masážní emulzi nevalné kvality si spousta masérů a terapeutů udělala špatný obrázek o tomto přípravku. Je sice pravdou, že „ta“ masážní emulze opravdu páchla, špinila, lepila a měla spousty dalších nepopulárních vlastností. Díky bohu jsou tyto léta již dávno pryč, ale s podivem ta značka masážních emulzí je stále na našem trhu k dostání. Přitom moderní masážní emulze spadají do kategorie masážních přípravků, které jsou snadno roztíratelné a pouze usnadňují masérovi práci. Běžná masážní emulze je směs vody, oleje a dále se přidávají jednotlivé příměsi podle povahy emulze. Obsah příměsi v masážní emulzi se odvíjí od toho, zda se jedná o emulzi chladivou, hřejivou, neutrální či parfemovanou. Naše masážní emulze obsahují vysoce kvalitní medicinální parafín v tekuté formě, který prochází mnohonásobnou filtrací a tím je zaručena jeho absolutní čistota. Díky této složce jsou emulze velmi ekonomické a mají dlouhotrvající kluznost. Olejová složka masážní emulze se nedostává do pokožky a proto je přípravek vhodný i k masáži citlivých či alergických klientů. Na trhu je k dostání mnoho druhů masážních emulzí, které se liší i způsobem použití.

Hřejivá masážní emulze vyvolává pocit tepla a prohřátí s dlouhodobým účinkem. Masáž hřejivou masážní emulzí je vhodná před sportovním výkonem pro zahřátí svalstva ideálně ještě ve spojení s technikou fasciální masáže na cvičebním válci. Do hřejivé masážní emulze je většinou pak přidáván extrakt ze zázvoru, rozmarýnový olej, extrakt ze španělského pepře, různé druhy pálivých papriček, kafr či skořice. Dle složení a hlavně koncentrace těchto látek je pak masážní emulze silná.

Chladící masážní emulze navozuje pocit osvěžení a chladu s delším účinkem. Chladivá masážní emulze se aplikuje většinou zase až po nějaké zátěži či sportovním výkonu pro odstranění únavy a bolesti svalů. Do chladivých masážních emulzí se kombinují složky typu mentolového či mátového oleje. Tyto masážní emulze s chladivým efektem lze využít i při horkých letních dnech pro pocit osvěžení a ochlazení. Ideální jsou i pro automasáž nohou a chodidel. Touto masáží se lze zbavit pocitu těžkých a oteklých nohou, který může člověk pociťovat při sedavém zaměstnání nebo naopak při stereotypním stání. Pro nepříjemné bolesti chodidel je vhodné spojení masážní emulze nebo chladivého gelu s masáží foot rollerem, kdy můžete efektivně protáhnout plantární fascie i jednotlivé prsty u nohou. Chladivá masážní emulze či gel je také používán při speciální technice chlazení spoušťových bodů (Trigger Point), kdy se pomocí právě chladivého efektu a jemné masážní techniky stimulují tyto body, které hrají důležitou roli v kondici celehé svalu (můžeme eliminovat bolest, oddálit únavu nebo zvýšit výkon).

Klasická masážní emulze

Klasická emulze se zpravidla používají ke sportovní a rekondiční masáži, k odstranění únavy po nadměrné tělesné zátěži a k automasáži. V nabídce masážních emulzí naleznete jak parfemované, tak neparfemované masážní emulze. Parfemované wellness masážní emulze cosiMed jsou bohaté na přírodní esenciální oleje. Vybrat si můžete z několika exkluzivních druhů masážních emulzí, které jsou obohaceny o přírodní složky jako jsou například grep a zázvor. Tento masážní wellness přípravek je vysoce kvalitní, o pokožku pečující, masážní emulze, která Vás osloví ovocnou povzbuzující vůní grepu a extrakt ze zázvoru má jemně hřejivý efekt. Velmi oblíbenou nasládlou vonnou kompozicí je spojení meruňky a vanilky. Tato masážní emulze nabuzuje uvolnění a podporuje relaxaci, zároveň pečuje o lidskou pokožku a hydratuje ji. Pokud hodláte vyzkoušet právě vyšší řadu masážních emulzí, tak wellness masážní emulze meruňka-vanilka by pro Vás měla být jasnou volbou, jedná se o opravdový "Bestseller" mezi masážními emulzemi. Dále je v nabídce vůně mango-meloun, tato kompozice exotických esenciálních olejů působí na psychiku opravdu silně relaxačně. Masážní emulze ginkgo-limetku je díky výraznější citrusové vůni limetky nabuzující a povzbuzující. Všechny tyto masážní emulze jsou vhodné pro relaxační wellness masáže.

Masážní emulze bez parfemace

jsou obecně ideální pro masáže citlivé či podrážděné pokožky a jejich výhodou je bezesporu fakt, že se dají nakombinovat s jednotlivými příměsi podle požadavků a přání klienta. Míchání individuálních směsí, kde se základním stavebním kamenem stává právě neutrální masážní emulze bez parfemace, je aktuálně velmi používanou a oblíbenou technikou. Je ale velmi důležité, aby masér, který bude neutrální přípravek míchat s esenciálními oleji, měl absolvován kurz aromaterapie a nebo se v této oblasti velmi dobře orientoval. V nesprávném poměru namíchaná masážní emulze s vůní může udělat více škody, než užitku. Pro pohodlné používání obohacených masážních emulzí o nějakou vůni Vám právě ideálně poslouží wellness masážní emulze.

Wellness masážní emulze

Jedná se o masážní přípravky nejvyšší kvality, které jsou již experty namíchány a mají ideální kompozici přírodních esenciálních olejů. cosiMed masážní emulze jsou také velmi ekonomické. Díky svému složení se udržují déle na povrchu pokožky a mají dlouhodobě perfektní kluznost. Na masáž se tedy spotřebuje daleko menší množství přípravku, než bylo dosud zvykem. Dalším nevyvratitelným kladem kvalitní masážní emulze je to, že při zahřátí nelepí a pokožku zanechává příjemně vláčnou a hydratovanou. Pokožka není po použití masážní emulzí cosiMed příliš mastná, ale vypadá zdravě a ošetřeně. Zapomeňte tedy na nepříjemné lepivé hrudky a nutnost ještě následné péče o Vaše ruce po masáži. Masážní emulze cosiMed Vám poskytnou maximální komfort při masáži, dlouhotrvající kluznost, vynikají nízkou spotřebou a zároveň fungují jako regenerační krém na masérovi ruce. Masážní emulze se dají snadno z povrchu pokožky odstranit vodou či setřít kosmetickým ubrouskem. Pokud je zbytková mastnosta zcela nežádoucí, lze využít pro eliminaci tohoto jevu alkoholové přípravky nebo francovky cosiMed. Wellness masážní emulze cosiMed nabízí zajímavé kompozice esenciálních olejů jako jsou ostružiny, vanilka s meruňkou, mango s melounem apod. Vstupte do světa skutečných wellness masáží s těmito masážními emulzemi.

Každý člověk je jiný a logicky tedy každému masérovi vyhovuje jiný druh masážní emulze. Pro lepší orientaci a možnost si vyzkoušet přípravky tzv. na vlastní kůži, Vám nabízíme testovací sady masážních přípravků. V menších baleních zde máte možnost vyzkoušet 6 různých druhů masážních  přípravků a zvolit si ten, který bude nejvíce vyhovovat Vašim požadavkům. Masážní emulze lze koupit v litrovém balení nebo v ekonomickém 5 litrovém kanystru. Pro pohodlné dávkování masážní emulze doporučujeme používat pouze originální dávkovače a pumpičky. Masážní emulze se doporučuje skladovat při pokojové teplotě a vyvarovat se přímému slunečnímu záření. Jelikož masážní emulze obsahují složku vody, tak je důležité, aby nebyl tento masážní přípravek vystaven mrazu. Pokud chceme například v chladnějších měsících nabídnout zákazníkovi extra péči a provádět masáž teplým masážním přípravkem, doporučuje se ohřívat pouze množství potřebné k jedné proceduře, nikoliv celé litrové balení. K tomuto kroku Vám ideálně poslouží dávkovací láhev s pumpičkou s menším objemem. Pro rychlé a bezpečné zvýšení teploty masážního přípravku používejte pouze osvědčené ohřívače. Pokud by totiž docházelo k pravidelnému ohřívání a znovu chladnutí masážní emulze, může docházet k tomu, že vonná složka emulze bude slábnout a to je nežádoucí. Při ohřátí masážního přípravku dojde k intenzivnějšímu uvolnění esenciálního oleje, který postupně vyprchá. Německý dlouholetý výrobce masážních a wellness produktů společnost cosiMed vyrábí i tyto produkty v tzv. kvalitě Evropského lékopisu. Jedná se o soubor ujednání a smluv, které by měly ulehčit standardizaci léčiv a léčivých přípravků používaných na území členských států EU. Masážní emulze jsou ale testovány jako všechny běžně dostupné kosmetické prostředky, kdy minimální doba trvanlivosti je minimálně 30 měsíců. I při takto dlouhé době ale platí, že masážní emulze s takto dlouhou záruční lhůtou je dostatečně stabilizována a stále vysoké kvality. Pro lepší orientaci a hlavně pro Vás vypovídající údaj je ten, po jak dlouhé době po otevření by se měla masážní emulze spotřebovat. Používá se grafický symbol, který se nazývá PAO a je zkratkou anglických slov PERIOD AFTER OPENING. Na vyobrazení kelímku nebo v jeho blízkosti se uvede číselný údaj v měsících nebo rocích. Ten značí dobu, po kterou je po otevření přípravek bezpečný pro použití. 

Pro dávkování masážních emulzí je vhodné využívat dávkovací lahve, dávkovače nebo pumpičky. I při opatrném zacházení se občas stane, že masážní emulze během masáže znečistí oděv nebo terapeutické lehátko. Bohužel klasickému úkapu 100% zabránit nelze. Můžeme však eliminovat škody vzniklé znečištěním. Doporučujeme tedy používat hygienické podložky na ochranu povrchu lehátka a jednorázové ubrousky či rovnou spodní prádlo u klientů. Z hygienického i ekonomického pohledu je lepší používat jednorázové produkty pro maséry.

Mýty o masážní emulzi

Jelikož je masážní emulze obyčejný kosmetický prostředek, tak se ho dotýká spousta mýtů, polopravd a lží. Tyto nepravdivé nebo zkreslené informace se dostávají do médií, kde se šíří rychlostí blesku. A pokud někdo napíše něco ohledně tohoto masážního přípravku na Facebook, tak to přeci musí být pravda. Většina zaručených informací na internetu i v médiích aktuálně útočí na skupiny parabenů a minerálních olejů. Parabeny se mystifikují schopností ovlivňovat buňky tak, že se člověk díky těmto látkám stává neplodným, onemocní rakovinou nebo si vtírá čistý jed do pokožky. Jsou to vlastně aktuálně na trhu dva největší zabijáky lidstva, proto se velmi dobře prodává "Paraben FREE" a "Parafin FREE"....a frčí BIO a hlavně přípravky, kde tyto chemické neživé zrůdy nejsou. Záměrně nepíši, že se prodává kosmetika nebo masážní emulze, ale v těchto případech opravdu prodává už sám název. Jakýkoliv kosmetický přípravek, aby byl účinný nebo kvalitní, tak musí být hlavně bezpečný! Parabeny jsou dnes nejbezpečnější a nejdokonalejší konzervanty, které jsou používány i v lékařství. Jsou používány již desetiletí a jsou obsaženy ve více jak 90% kosmetických přípravků. Jsou maximálně účinné a proto se do kosmetických přípravků přidávají max. v řádech 0,10%. Umí zajistit mikrobiální stabilitu přípravku s obsahem různých přírodních látek až na několik let. Alergická reakce na přípravek s obsahem látky do 0,1% je nepravděpodobná. Mimochodem molekuly jsou tak velké, že rozhodně nevstupují do pokožky a neukládají se hluboko v tkáni, kde číhajíí na ničivý útok na Vaše zdraví. Všechny zaručené negativní informace od Bioguru a Bioserverů ohledně skupiny konzervantů se nezakládají na pravdě a nebyly nikdy vědecky doloženy. Jde tedy pouze o kvalitní mediální biomasáž, která si myslím nemá pomoci ani tak prodeji přírodních produktů, ale spíše zvýšit užívání levnějších neotestovaných konzervantů. V "Paraben Free" produktech se nyní právě často používají konzervanty označované jako MIT či MCIT. Tyto látky jsou prokazatelně dráždivé a jejich stabilizační účinky nejsou zcela prozkoumány. Prokázané alergické reakce na různé druhy přípravků vč. masážních emulzí jsou převážně z důvodu parfemace nebo právě "nových či přírodních" konzervantů, které jsou v "přírodních" přípravcích či "Paraben Free" produktech obsaženy v řádech celých procent, což je právě hlavní problém. Prodejci či výrobci takových produktů velmi často používají věty i typu:"Ta aktuální reakce Vaší pokožky, je reakcí na to, že Vaše pokožka nebyla zvyklá na tolik přírodní produkty a teď je z toho v šoku." Musím přiznat, že v šoku z těchto lží musí být logicky každý, kdo se v této problematice alespoň trochu orientuje. Čistě přírodní produkt např. masážní emulze, která má obsahovat nějakou aktivní látku, vydrží bez konzervace maximálně v řádech několika dní. Pak již je na pokožku nanášena ve formě masáže vrstva kvalitních toxinů. Všichni by tedy měli používat vlastní hlavu a zamyslet se nad tím, zda je možné různé "BIO" produkty používat bezpečně, když se v rámci běžného bio vývoje mění vlastně v jedy. Masážní emulze cosiMed prošly dermatologickým testováním a jsou zcela bezpečné kosmetické produkty. Společnost cosiMed je výrobce masážních přípravků nejvyšší kvality s označením masážní přípravky v kvalitě "Evropského lékopisu". Výrobce disponuje vlastním laboratorním vývojem a dlouhou tradicí na evropském trhu. Ke stabilizaci všech účinných látek vč. esenciálních olejů v masážní emulzi byly použity konzervanty (parabeny).