Magnetoterapie

Magnetoterapie v rehabilitaci využívá působení magnetického pole a indukovaných pulsních proudů na lidské tělo. Má analgetický efekt, který vzniká jako důsledek vazodilatace (zvýšení prokrvení). To vede k zvýšení metabolismu ve tkáních. Výsledkem magnetoterapie je uvolnění svalů, podpora trofiky tkání a zlepšení hojení. Magnetoterapie je efektivní při artrózách, distorzích a bolestech zad. Podporuje také hojení kostí po frakturách a při zánětlivých onemocněních pohybové soustavy, působí proti otokům a stimuluje látkovou výměnu. Nyní je možné používat magnetoterapeutické přístroje i v pohodlí domova a dopřát si léčbu klidně každý den.

Magnetoterapie patří mezi bezkontaktní elektroterapeutické metody. U magnetoterapie je elektrická složka elektromagnetického pole ve tkáních (elektrické napětí a elektrický proud) v průměru 100x menší než u klasické elektroterapie. Magnetoterapie využívá pro terapeutické účely obecné biologické účinky magnetické složky elektromagnetického pole. Magnetické pole vzniká kolem každého vodiče, kterým protéká elektrický proud a jeho vlastnosti závisí na vlastnostech tohoto elektrického proudu. Tento jev je označován jako elektromagnetická indukce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení