Kryolipolýza

Kryolipolýza je neinvazivní metoda, která se zaměřuje na redukci podkožního tuku a na zmírnění projevů celulitidy. Princip kryolipolýzy spočívá v zmražení tukových buněk skrz povrch pokožky, aniž by došlo k poškození okolní tkáně. Kryolipolýza se zaměřuje na tukové polštářky v bocích a na břiše. Ochlazení vyvolá v tukových buňkách tzv. apaptózu (buněčnou smrt), kdy dochází k jejich postupnému odumírání.Odumřelé tukové buňky odstraní z těla bílé krvinky.

Účinky kryolipolýzy

Po smrti tukových buněk následuje postupné uvolňování lipidů. Po odstranění poškozených buněk se tuková vrstva zmenšuje a remodeluje. Tukové buňky se shlukují zpět k sobě, vytlačují prázdná místa a zmenšují vrstvu tuku. Okolní tkáň obklopující tukové buňky je před tímto procesem chráněna, jelikož nereaguje na ochlazení. Odborné studie prokázaly, že kryolipolýza je postupný a bezpečný proces, který nezvyšuje hladinu triglyceridů a cholesterolu.

Výsledek kryolipolýzy je viditelný po jednom až dvou měsících. Po ošetření kryolipolýzou je vhodné upravit jídelníček a pohybové návyky. Kontraindikací pro kryolipolýzu je těhotenství, onemocnění srdečně-cévního systému, osoby s kardiostimulátorem, nádorové onemocnění, epilepsie, onemocnění jater atd. Kryolipolýza je vhodná pro muže i pro ženy.