Kettlebell

Byl zvláštní typ litinové činky (aktuálně je litina nahrazována i modernějšími materiály), kdy její vzhled částečně připomíná vrhačskou kouli, její spodek má však rovnou plošku a vršek je opatřen madlem, pro lepší zacházení. Tento cvičební nástroj se objevil již v carském Rusku a v této zemi došlo také k jeho největšímu rozvoji. Za hlavního průkopníka cvičení s kettlebellem je v dnešní době považován rus Pavel Tsatsouline, který o tomto cvičení sepsal knihu Russian Kettlebell Challenge, kde popisuje jak historii, tak i zajímavé kousky, které siláci s kettlebellem dokázali. Kettlebelly se vyrábějí v široké škále hmotností, tudíž jsou vhodné jak pro začátečníky, pokročilé, tak i profesionály. Začít s nimi mohou štíhlé ženy i statnější muži, každý vždy najde svou správnou váhu, která mu bude plně vyhovovat.

Cvičení s kettlebelly

Posilování s touto pomůckou lze považovat za komplexní. Momentálně je cvičení s Kettlebelly velmi populární a tuto posilovací pomůcku naleznete v každém fitness centru. Efektivita cvičení s kettlebelly pramení v posunutém těžišti dále od místa úchopu madla, kde se mění veškeré pákové poměry ve srovnání s klasickými činkami. Během jednoho cvičení se trénuje vytrvalost, snižují se procenta tuku, zvyšuje se objem a síla svalů. Zároveň se při kvalitním cvičení pracuje na koordinaci a flexibilitě těla. Střídáním zátěže a uvolnění se posilují i hluboké stabilizační svaly. Cvičením s kettlebelly se získají silná a pevná záda, dochází k posílení kardiovaskulárního systému. S tímto náčiním nejde při cvičení o kvantitu, ale o kvalitu. Důležité je správné provedení cviků v míře opakování, které je individuální každému člověku. Pro správné využití této posilovací pomůcky se doporučuje cvičení pod vedením certifikovaného fitness trenéra. Cvičení s kettlebellem je dobrou prevencí proti bolesti při sedavém zaměstnání, jelikož se cviky provádějí ve stoje!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení