Hot jóga

Za zrod hot jógy, bikram jógy vděčíme indickému guru Bikram Choudhury. Systém hot jógy představuje dvacet šest určených asán a dvě dechová cvičení. Hot jóga se cvičí v tělocvičně se zvýšenou vlhkostí vzduchu o teplotě 38-41 stupňů Celsia. Vlivem vysoké teploty dochází k rozšíření cév, svaly se uvolňují, tělo se protahuje do maximálních poloh, u kterých nehrozí svalové zranění nebo křeče.Při hot józe se pročišťuje lymfatický systém, stimulují se endokrinní žlázy, zvyšuje se kapacita plic, posiluje se činnost srdce a zklidňuje se mysl.

Kontraindikace pro hot jógu

Kontraindikací pro hot jógu jsou jedinci chronicky nemocní, kardiovaskulární onemocnění, těhotné v prvním trimestru, osoby mladší 15 let a psychicky labilní lidé. Není vhodné jíst 2-3 hodiny před lekcí. Velmi důležitým bodem je doplňování tekutin během celého dne, kdy se máme zúčastnit hot jógy. Při masivním pocení můžeme lehce dojít k dehydrataci organismu. Hot jóga trvá zpravidla devadesát minut a lze při ní spálit až 1200 kalorií.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení