Havajská masáž Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi je jednou z nejsilnějších forem léčení a Lomi Lomi je jedním z nejdůkladnějších druhů masáže. Havajská masáž Lomi Lomi nezahrnuje jen fyzickou zkušenost, ale především zasahuje do emocionální, spirituální a mentální úrovně. Havajci považují tělo za celek, a abychom porozuměli hloubce Lomi Lomi, musíme mít určitou znalost o havajské filosofii huna. 

Historie havajské masáže Lomi Lomi

Původ Lomi Lomi sahá do starodávných havajských chrámů Heiau, ve kterých byli primárně masírováni lidé vysokého společenského postavení, lidé v důležitých funkcích a jedinci s velkou zodpovědností. Právo na havajskou masáž Lomi Lomi měli i lidé, kteří stáli před důležitým rozhodnutím. Pomocí masáže Lomi Lomi se projasnila jejich mysl, vnitřní zrak, tělo dostalo potřebnou energii a tím pádem mohli svůj úkol co nejlépe zvládnout.

Havajskou masáž praktikovali speciálně vyškolení mistři, Kahuny. Ve volným překladu znamená pojem Lomi Lomi „milující ruce“ a z tohoto důvodu je havajská masáž označována za perlu mezi masážemi. Masáž Lomi Lomi se na Havajských ostrovech praktikuje jako rituální masáž, která našla své základy ve stejnojmenném tanci, kde se používají pohyby předloktí. Tato tradiční masáž je založená na rytmických technikách využívajících nejen prsty a dlaně, ale převážně předloktí a lokty.

Účinky havajské masáže Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi uvolňuje zatuhlé svaly, napětí a únavu ve svalech a energetické bloky. Harmonizuje psychické procesy, probouzí naše smysly a vnímání. Dále účinky havajské masáže spočívají ve stimulaci lymfatického systému a krevního oběhu, uvolňuje kloubní spojení a pomáhá detoxikaci organismu. Masáž Lomi Lomi je i pro maséra náročná, rytmický pohyb maséra by měl napodobovat legendární vlny bičující havajské pobřeží.