Doprava a platba

Možnosti dopravy

Pokud si objednáte zboží na wellea.cz, tak veškeré zásilky jsou expedovány v nejkratším možném čase (většinou ještě ten den). Při dokončování objednávky si vyberete, jaký způsob dopravy je pro Vás nejvýhodnější. "Klasické" zaslání balíku prostřednictvím prověřených smluvních dopravců je aktuálně nejvyužívanější varianta. K doručení zboží zpravidla dochází do 3 pracovních dní od uskutečnění objednávky. Na výběr jsou různí dopravci v cenách od 59 - 135 Kč. Další možností je zaslání objednaného zboží na některé výdejní místo. Pokud má objednané zboží větší hmotnost nebo větší rozměry (většinou se jedná o přístrojové vybavení a lehátka), než umožňují podmínky našich dopravců, je expediční poplatek vypočítáván z reálné ceny dopravy. O případné zvýšení expedičního poplatku je zákazník předem informován. Velice oblíbenou možností, jak se dostat rychle a zdarma k objednanému zboží, je jeho osobní vyzvednutí na našich pobočkách.

Dopravci

PPL - vícekusové zásilky, max. hmotnost do 50 kg, možnost online sledování zásilky, upozorňující mail v den odeslání zásilky, kurýrní doručení na libovolnou adresu

Česká pošta - vícekusové zásilky, max. hmotnost do 30 kg, možnost online sledování zásilky, SMS oznámení o doručování, kurýrní služba "Balík do ruky"

GLS - vícekusové zásilky, max. hmotnost do 30 kg, SMS oznámení o doručování zásilky, tel.kontakt kurýra

Uloženka - vícekusové zásilky, max. hmotnost do 15 kg, zásilka je uložena 7 dní na odběrovém místě, email i SMS informace o stavu zásilky

Doprava ZDARMA?

Dále Vám nabízíme bezplatné osobní vyzvednutí v našich kamenných prodejnách v Praze nebo v centrálním skladě v Čestlicích. Při objednávce zboží nad 2.000,- kč Vám nebudeme účtovat žádné expediční poplatky a zboží Vám doručíme v rámci ČR zcela zdarma a to dokonce Vámi zvoleným dopravcem. Vyjímku tvoří těžší nebo rozměrnější produkty jako jsou lehátka, přístrojové zařízení apod. U těchto položek Vám bude navrhnut nejvhodnější způsob dopravy.

Co znamená "expediční poplatek"?

Cena expedičních poplatků se pohybuje od 0 do 135 Kč vč. DPH dle zvoleného způsobu dopravy. Tento poplatek v sobě však nezahrnuje pouze náklady spojené s dopravou (běžně označováno jako poštovné apod.), součástí tohoto poplatku je i pojištění Vašeho balíčku, mýto a náklady na správné zabalení zboží (abychom minimalizovali možnost poškození produktů při dopravě, používáme pouze kvalitní balící a výplňové materiály).

Možnosti platby

V internetových obchodech Wellea Europe je možné platit za objednané zboží několika způsoby. Při objednávce lze zaplatit kartou on-line prostřednictvím platební brány GoPay. Momentálně se jedná o nejbezpečnější platební bránu, která splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy a zároveň se jedná o regulovaný subjekt pod dohledem České národní banky i Ministerstva financí ČR. 

Při osobním odběru je možné platit hotově nebo kartou, kdy podle zákona o evidenci tržeb Vám bude vydána účtenka/doklad, který bude okamžitě zaevidován u správce daně online (EET).

Hojně využívaný způsob platby je bankovní převod, kdy po uskutečnění objednávky jsou objednavateli zaslány podklady k platbě. Po připsání částky na náš účet, je zboží okamžitě expedováno zvoleným dopravcem.

Další možností platby pro prověřené zákazníky (registrace, IČ) je tzv. "Faktura - daňový doklad", kdy je zboží zasláno zvoleným dopravcem vč. faktury s běžnou nebo upravenou lhůtou splatnosti.

Stále nejpoužívanější formou platby je "dobírka", kdy je kupní cena za zboží uhrazena při převzetí doručovateli.