Dešťová hůl

Jedná se původně o ceremoniální nástroj, který sloužil k šamanskému přivolávání deště. Chilské indiánské kmeny bývaly na dešťové vodě bytostně závislé, a proto šamani těchto kmenů používali tento nástroj, který jim měl vodu ve formě dešťových srážek zajistit. Jedná se o dutou hůl původně z vykotlaného kaktusu, ve které jsou spirálovitě umístěny přepážky a do které se nasypou semínka nebo drobné kamínky. Poté se dešťová hůl naklání z jedné strany na druhou tak, aby se obsah uvnitř hole přesypával z jednoho konce na druhý. Jak semínka naráží do zábran vzniká relaxační a uklidňující zvuk podobný lehkému šumění deště v pralese. Indiáni využívali pro vytvoření hole odumřelý dutý kaktus, do kterého vytvořili překážky z bambusu, do hole nasypali vulkanické kamínky a konce zalepili pryskyřicí. V dnešní době se pro výrobu těchto dešťových holí či dešťových sloupů využívají i jiné materiály než jen kaktus. Většina z nich je na povrchu hojně zdobena a malována. Podle délky hole se dá určit i čas přesypu obsahu z jedné strany na druhou.

Dešťová hůl a její terapeutický efekt

Dešťové hole neslouží pouze jako hudební nástroj, který lze využít i jako chřestítko, ale důležité je, že mají i terapeutický účinek. Pravidelný uklidňující zvuk slouží k navození relaxace a uvolnění, ke kterému dochází vypnutím racionální části mozku a odpoutáním se od uspěchaného moderního světa či veškerých problémů. Zvuky se zde nemísí, takže nemůže nastat chaos, naopak díky jednotnému nesourodému zvuku je tato melodie vhodná i pro hlubší meditaci. Bohužel, pro správnou harmonizaci těla a tkání, je důležité poslouchat dešťovou melodii alespoň 6 - 8 minut, čehož běžnou dešťovou holí nedosáhneme. Proto se k těmto meditačním a terapeutickým účelům začaly vyrábět dešťové sloupy, které měří většinou od 110 – 210 cm a doba přesypu (a tedy i relaxačního zvuku) je kolem 8 minut (záleží ne délce sloupu). Jedná se o přírodní nástroj, který je ručně vyráběný a díky němu prožijeme jak pocit štěstí, tak i léčebnou dobu bez duševních bloků. Výborně se hodí do maséren a wellness center, místo oposlouchaných relaxačních CD a jiných přírodních melodií, kde se mísí více aspektů dohromady (např. hudební melodie a zpěv ptáků). Při výstavbě nové provozovny určené k relaxaci a wellness Vám doporučujeme se obrátit na naše odborníky na www.wellea.cz , kteří Vám poradí, kde koupit kvalitní dešťový sloup, kam ho v místnosti umístit a jak ho správně používat, aby bylo dosaženo maximálního možného relaxačního efektu. Masáž, zábalu nebo relaxační terapeutická metoda tak dostane zcela nový rozměr uvolnění a harmonizaci těla i mysli. Klienti se k Vám pro tento nezapomenutelný pocit budu rádit vracet.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení