Chromoterapie

Chromoterapie neboli barevná terapie patří mezi metody alternativní medicíny. Lékařský systém barevné terapie vypracovali Muslimové a Hinduisté, kteří si barevný léčebný systém ověřovali po dlouhá staletí. Barevná terapie se využívala již ve staré Číně, Egyptu a Tibetu. Podstatou barevné terapie je skutečnost, že jednotlivé barvy způsobují fyziologické změny v buňkách organismu.

Barvy a světlo se řadí mezi jevy, které mají vliv na naši náladu, mysl a stav životní energie. Náš názor a pohled na život či na svět souvisí se zabarvením, kterým jsme naplněni. Barevné naplnění vyzařuje každý z nás skrze auru. Výhodou této alternativní terapie je absence vedlejších účinků. Chromoterapie pracuje se sedmi základními barvami: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová a indigo. Všechny tyto barvy mají velký vliv na duševní a tělesný stav člověka.

Základní barvy chromoterapie

Červená barva povzbuzuje, dodává energii, podporuje aktivitu, odvahu a smělost při rozhodování. Oranžová barva má tendenci navozovat optimismus. Produkuje radost a udržuje pozitivní mysl. Z těchto důvodů je ideální proti depresím. Žlutá barva dodává energii a pozitivní naladění, zlepšuje paměť a myšlenkovou činnost. Dále povzbuzuje činnost mozku a nervů. Zelená barva je lehká a tlumící. Evokuje přírodu a s ní spojený klid, který se přenáší na naši duševní pohodu.

Modrá barva je ideální pro uklidnění a zkoncentrování. Modrá je tlumící barva, která přináší klid a vnitřní vyrovnanost. Fialová barva je vhodná při léčbě smyslových poruch a při nespavosti. Indigo je jasně modrá barva, která vznikla kombinací červené a tmavěmodré. Využívá se při nemocech v oblasti hlavy, uší a hrdla.

Účel chromoterapie

Účel chromoterapie spočívá v relaxaci. Při léčbě barvami se využívají následující metody: léčení pomocí barevných celofánů a barevných skel, léčení pomocí barevných filtrů a barevných žárovek, léčení pomocí barevných lahví a léčení mentální. Prvky chromoterapie bývají vybaveny wellness koupelové vany nebo infrasauny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení