Breussova masáž

Zakladatelem Breussovy masáže je rakouský léčitel Rudolf Breuss. Jedná se o jemnou masáž v oblasti páteře, kdy speciální pomalé hmaty vedou přímo po páteři. Díky speciálním hmatům Breussovy masáže a třezalkového oleje dochází k uvolnění meziobratlových plotének. Třezalkový olej je vtírán na bolestivá místa, meziobratlové ploténky se regenerují a obratle se lépe vyrovnávají do správné polohy. Breussova masáž je vhodná při ischiasu neboli „ústřelu.“ Vliv na degeneraci meziobratlových plotének má špatné držení těla, nedostatek pohybu, psychický tlak a s ním související stres.

Účinky Breussovy masáže

Při Breussově masáži se páteř protahuje, uvolňuje se prostor mezi obratli a ploténka může regenerovat. V dané oblasti dochází k lepší cirkulaci krve a tím pádem jsou ploténky lépe zásobovány živinami a kyslíkem. Breussova masáž uvolňuje mysl, svaly a pacient se oddává příjemné relaxaci. Indikací pro Breussovu masáž je již zmiňovaný ischias, bolest v oblasti beder a problémy s meziobratlovými ploténkami. Breussova masáž je součástí komplexní terapie Dornovy metody. Po Breussově masáži se doporučuje zvýšit příjem neperlivé vody a masírovanou oblast nevystavovat dvacet čtyři hodin po aplikaci třezalkového oleje přímému slunečnímu záření a vyhnout se návštěvě solária.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení