Balanční podložka

Princip všech balančních podložek spočívá v udržení rovnováhy na nestabilní ploše. Cvičením na balančních podložkách se zlepšuje rovnováha a posiluje se střed těla nebo-li core. Zlepšuje se koordinace pohybu, jistota chůze a celkově i sportovní výkonnost. Balanční podložka Thera-Band je díky svému protiskluzovému povrchu vhodná pro všechny věkové kategorie bez ohledu na úroveň tělesné kondice. Na balančních podložkách lze cvičit ve stoje, vsedě i v leže. Balanční podložka Thera-Band je k dostání ve třech barevných variantách. Díky progresivnímu tréninku Thera-Band je možné plynule navazovat od nejméně obtížného stupně, až po ten nejvyšší. Zelená barva je určená začátečníkům, modrá barva je pro pokročilé a konečná černá je pro velmi pokročilé.

Kategorie balančních podložek

Z kategorie balančních podložek na našich stránkách si můžete vybrat balanční čočkybalanční podložky a balanční úseče. Balanční čočka Thera-Band zelená o různých průměrech je vhodná pro pokročilé jedince. Z jedné strany je povrch čočky hladký a z druhé strany je posetá masážními gumovými výčnělky. Doporučujeme cvičit naboso z důvodu senzomotorické stimulace. Ideálně Vám všechny tyto balanční podložky ve formě tzv. čoček poslouží i jako pomůcka sloužící ke zdravému sezení. Balanční čočka je vlastně vzduchový polštář, který je plněn pouze atmosferickým tlakem. Díky tomuto správnému vnitřnímu tlaku je tato balanční podložka ideálně nestabilní a umí navodit stav odlehčeného sezení. Tato balanční podložka je praktická a lze ji použít na zdravé sezení i v kancelářích, kde není možné kvůli dostatku prostoru používat k sezení gymnastické míče. Thera-Band masážní čočka je opatřena ventilkem a lze ji tedy libovolně dofukovat nebo upouštět. Změnou tlaku dochází i ke změně nestability, kterou balanční podložka vyvolává.

Balanční podložky Thera-Band zelená, modrá a černá jsou vyrobeny ze speciální pěny, která poskytuje nízkou náročnost stability. Zelená tvrdá balanční podložka je ideální pro začátečníky a nácvik koordinace. Modrá měkká balanční podložka je vhodná pro zlepšení pohybových návyků při rehabilitaci zad a kloubů. Černá balanční podložka je velmi měkká. Určená je pro velmi pokročilé jedince z toho důvodu, že jedinou náplní této balanční podložky je pouze vzduch. Černá balanční podložka má jednu stranu opatřenou protiskluzovým povrchem a na druhé straně jsou senzomotorické výčnělky. Než zvolíme ke cvičení či rehabilitaci balanční podložku, je vhodné si cviky vyzkoušet na pevném podkladu. Thera-Band balanční podložka se využívá pro cvičení naboso. Tyto rehabilitační a cvičební pomůcky jsou využívány profesionály, ale perfektně Vám poslouží i na cvičení doma.

Dále si v nabídce balančních podložek můžete vybrat Thera-Band balanční úseč kruhovou nebo válcovou, která je vyrobena z lehkého a velmi pevného PVC materiálu s protiskluzovým zdrsnělým povrchem. Balanční úseč kruhová má nosnost 120 kg a průměr 41 cm. V systému progresivního tréninku Thera-Band je kruhová úseč vhodná pro pokročilé jedince. Kruhová nebo-li kulová balanční úseč je nestabilní podložka do všech stran. Cvičení na balančních úsečích Thera-Band lze ještě stížit přidáním balančních podložek nebo použitím různých tréninkových závaží a medicinbalů. Thera-Band balanční úseč válcová o rozměrech 34 cm X 35 cm X 9 cm a nosnosti 120 kg je ideální pro pokročilé jedince v tréninku koordinace, ale cvičení na ní je méně náročné než na balanční úseči kruhové, protože je vždy nestabilní pouze do dvou stran. Princip nestability je klasická kolébka.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení