Balanční podložka

Princip všech balančních podložek spočívá v udržení rovnováhy na nestabilní ploše. Cvičením na balančních podložkách se zlepšuje rovnováha a posiluje se střed těla nebo-li core. Zlepšuje se koordinace pohybu, jistota chůze a celkově i sportovní výkonnost. Balanční podložka Thera-Band je díky svému protiskluzovému povrchu vhodná pro všechny věkové kategorie bez ohledu na úroveň tělesné kondice. Na balančních podložkách lze cvičit ve stoje, vsedě i v leže. Balanční podložka Thera-Band je k dostání ve třech barevných variantách. Díky progresivnímu tréninku Thera-Band je možné plynule navazovat od nejméně obtížného stupně, až po ten nejvyšší. Zelená barva je určená začátečníkům, modrá barva je pro pokročilé a konečná černá je pro velmi pokročilé.

Kategorie balančních podložek

Z kategorie balančních podložek na našich stránkách si můžete vybrat balanční čočkybalanční podložky a balanční úseče. Balanční čočka Thera-Band zelená o různých průměrech je vhodná pro pokročilé jedince. Z jedné strany je povrch čočky hladký a z druhé strany je posetá masážními gumovými výčnělky. Doporučujeme cvičit naboso z důvodu senzomotorické stimulace. Ideálně Vám všechny tyto balanční podložky ve formě tzv. čoček poslouží i jako pomůcka sloužící ke zdravému sezení. Balanční čočka je vlastně vzduchový polštář, který je plněn pouze atmosferickým tlakem. Díky tomuto správnému vnitřnímu tlaku je tato balanční podložka ideálně nestabilní a umí navodit stav odlehčeného sezení. Tato balanční podložka je praktická a lze ji použít na zdravé sezení i v kancelářích, kde není možné kvůli dostatku prostoru používat k sezení gymnastické míče. Thera-Band masážní čočka je opatřena ventilkem a lze ji tedy libovolně dofukovat nebo upouštět. Změnou tlaku dochází i ke změně nestability, kterou balanční podložka vyvolává.

Balanční podložky Thera-Band zelená, modrá a černá jsou vyrobeny ze speciální pěny, která poskytuje nízkou náročnost stability. Zelená tvrdá balanční podložka je ideální pro začátečníky a nácvik koordinace. Modrá měkká balanční podložka je vhodná pro zlepšení pohybových návyků při rehabilitaci zad a kloubů. Černá balanční podložka je velmi měkká. Určená je pro velmi pokročilé jedince z toho důvodu, že jedinou náplní této balanční podložky je pouze vzduch. Černá balanční podložka má jednu stranu opatřenou protiskluzovým povrchem a na druhé straně jsou senzomotorické výčnělky. Než zvolíme ke cvičení či rehabilitaci balanční podložku, je vhodné si cviky vyzkoušet na pevném podkladu. Thera-Band balanční podložka se využívá pro cvičení naboso. Tyto rehabilitační a cvičební pomůcky jsou využívány profesionály, ale perfektně Vám poslouží i na cvičení doma.

Dále si v nabídce balančních podložek můžete vybrat Thera-Band balanční úseč kruhovou nebo válcovou, která je vyrobena z lehkého a velmi pevného PVC materiálu s protiskluzovým zdrsnělým povrchem. Balanční úseč kruhová má nosnost 120 kg a průměr 41 cm. V systému progresivního tréninku Thera-Band je kruhová úseč vhodná pro pokročilé jedince. Kruhová nebo-li kulová balanční úseč je nestabilní podložka do všech stran. Cvičení na balančních úsečích Thera-Band lze ještě stížit přidáním balančních podložek nebo použitím různých tréninkových závaží a medicinbalů. Thera-Band balanční úseč válcová o rozměrech 34 cm X 35 cm X 9 cm a nosnosti 120 kg je ideální pro pokročilé jedince v tréninku koordinace, ale cvičení na ní je méně náročné než na balanční úseči kruhové, protože je vždy nestabilní pouze do dvou stran. Princip nestability je klasická kolébka.