Ayurveda

Tradiční přírodní léčebný systém Ayurveda, který vznikl v Indii, je založený na tzv. holistickém přístupu, celostní přístup k člověku. Pojem ayurveda pochází ze staroindického jazyka sanskrt a překládá se jako věda, vědění o životě. Od roku 1982 je Ayurveda uznávána Světovou zdravotnickou organizací za účinný léčebný systém. Ayurveda je léčebný systém, který je tvořen z relaxace, jógy, meditace, masáží, aromaterapie, detoxikace a regenerace organismu, výživy, bylinné terapie a chromoterapie (terapie barvami).

Filozofie ayurvedy

Filozofie ayurvedy vychází z přesvědčení, že životní procesy neplynou izolovaně. Všechno má svůj řád, příčinu a souvislost. Cílem tohoto léčebného systému je dosažení spokojenosti, dlouhověkosti, zdraví a harmonie v dimenzi duševní, tělesné a duchovní. Hlavní princip ayurvedy spočívá v žití v souladu s přírodními zákony a osobní konstitucí. Od tradiční evropské medicíny se ayurveda odlišuje tím, že hledá a léčí příčiny nemocí.

Ayurvédský léčebný systém

Ayurvédský léčebný systém je tvořený tradičními indickými masážemi a procedurami. Účinky celo-tělové masáže spočívají v regeneraci, hluboké relaxaci, pročištění organismu a stimulaci krevního oběhu. Dále se zlepšuje spánek, struktura pokožky a jedinec přijímá do těla tolik potřebnou vitální energii. Pro ayurvedskou masáž se používá mandlový, kokosový, slunečnicový, olivový nebo sezamový olej.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení