Akupresura

Tato léčebná metoda vznikla již ve starobylé Číně, jako součást tradiční čínské medicíny. Podle této filosofie je člověk propojen s přírodou a platí pro něho stejné zákony jako pro celý vesmír. Jedná se o jeden z nejstarších léčebných systémů na světě, který neslouží pouze k uzdravování, ale také k prevenci nemocí. Akupresurou dokážeme nastolit harmonii mezi jin a jang, což je dobré pro zdraví těla i duše. Při této masáži hraje důležitou roli i životní energie Qi, která proudí v energetických drahách lidského těla v tzv. meridiánech. Tyto dráhy jsou spolu navzájem propojeny a ovlivňují činnost orgánů. Vždy zásobují ty orgány, podle kterých jsou pojmenovány.

Akupresura je masáž založené na tlaku prstů a má stejné účinky jako akupunktura. Dají se jí stimulovat akupresurní body, které se nacházejí hlavně na chodidlech a dlaních, ale i celé energetické dráhy, které jsou po celém těle. Díky tomu dojde k rychlejšímu a efektivnějšímu prokrvení tkání, a tím k uvolnění svalů, lepší pohyblivosti kloubů a prokrvení vnitřních orgánů. Akupunktura zvyšuje obranyschopnost, posiluje lidskou imunitu a tělo detoxikuje, čímž zlepšuje látkovou výměnu. Pomáhá při pohybových obtíží, alergických reakcích, psychosomatickém rozladění těla a mysli i při motorických funkčních poruchách. Je to neinvazivní metoda, která se dá využívat také doma bez dohledu specialisty (po správném zaškolení), protože neublíží, i když její aplikace či provedení nejsou úplně správné. Lékaři využívají akupresuru i jako diagnostický prvek. Akupresura slouží k mírnění jak akutních, tak i chronických potíží. Frekvence aplikace akupresury u akutních bolestí je 3x denně při silnějším tlaku, 3-5 opakovaných zmáčknutí při kratší době (několika sekund). U chronických bolestí je frekvence jednou za 2-3 dny při mírnějším tlaku, může být až 10 opakování při delší době (všech 10 zmáčknutí by se mělo vejít do 2 minut). Pokud je bolest při akutních problémech veliká, dá se frekvence aplikovat stejně jako u chronických obtíží, jen se dodržuje rytmus 3x denně. U dětí se vždy začíná s lehkým tlakem a krátkou dobou působení. Akupresura by se neměla aplikovat u těhotných žen, na jizvách, po čerstvých zlomeninách, při možnostech vnitřního krvácení nebo při rakovině.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení