Radiofrekvence

S přibývajícími léty dochází ke ztrátě elasticity kůže na obličeji i zbytku celého těla. Kůže začíná být povislá a ztrácí svoji elasticitu díky úbytku kolagenních vláken. V tento moment můžeme vyzkoušet metodu neinvazivního liftingu, tzv. radiofrekvenci.Radiofrekvence je vysokofrekvenční terapie, která se využívá hlavně z dermatologického hlediska.

Charakteristika radiofrekvence

Jedná se o vysokofrekvenční elektromagnetickou energii tvořící se při průchodu nabitých částic uzavřeným kruhem. Radiofrekvence se nejčastěji aplikuje na vyhlazení vrásek na obličeji, na vypnutí a zpevnění kůže krku, dekoltu a k odstranění podbradku. Principem radiofrekvence je změna polarity elektrod přístroje, kdy se kladné a záporné částice dávají do pohybu k opačnému pólu elektrody a vzniká třecí teplo. Teplo způsobí prohřátí tkáně, zlepší se prokrvení, rychlost přísunu živin a odplavení metabolitů.

Dělení radiofrekvence

V korektivní dermatologii se používá radiofrekvence monopolární a bipolární. Monopolární radiofrekvence se využívá pro tvarování těla, napnutí a zpevnění kůže a v boji proti celulitidě.

Indikací pro bipolární radiofrekvenci je vyhlazení vrásek, omlazení a zpevnění kůže. Velmi účinná je při léčbě u jizev po akné. Délka terapie se odvíjí od ošetřované lokality a indikace. Zpravidla trvá dvacet až šedesát minut. Pro efektivní výsledek se doporučují čtyři až osm sezení v týdenním až čtrnácti týdenním rozmezí.

Kontraindikací pro radiofrekvenci je těhotenství, kojení, nádorové onemocnění, srdečně-cévní onemocnění, kovové implantáty v místě ošetření a nedávné výplně (kolagen, botox, kyselina hyaluronová).